Burun Ucu Seğirmesi Belirtileri ve Tedavisi
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Burun Ucu Seğirmesi Belirtileri ve Tedavisi

Burun Ucu Seğirmesi; Seğirme şeklinde belirtilen damarlarda yer alan atmalar, vücudun herhangi bir kısmında hissedilebilmektedir. Çoğunlukla yüz çevresinde hissedilmekte olan seğirmeler, atardamarın yüz kısmına doğru gitmekte olan sinirler üstünde baskı yapması neticesinde oluşmaktadır. Vücudun herhangi bir yerinde meydana gelen seğirmeler damarların genişlemesinden de meydana gelmektedir.

Damar genişlemelerinden sebep meydana gelen seğirmelerin birden fazla sebebi olabilmektedir. Özellikle kadınlarda karın ve kasık çevrelerindeki seğirmeler oldukça sık meydana gelmektedir. Bu çevrelerde meydana gelen seğirmeler kadınların hamileliğine işaret etmektedir. Karın çevresinde ve kasık çevresinde oluşan seğirmeler, anne adayı olan kadınların rahminin ve o çevrede bulunan damarların genişlemesi neticesinde meydana gelir. Karın ve kasık çevrelerinde oluşan seğirmeler, ilerlemekte olan günlerde ağrılar ve şiddetli olan sancılar ile devam etmektedir.

Burun seğirmesinin sebepleri nelerdir?

Karın ve kasık çevreleri haricinde yüz bölgesinde hissedilmekte olan seğirmelere de oldukça sık rastlanmaktadır. Burunda meydana gelen seğirmeler aşırı meydana gelen yorgunluk, stres ve heyecandan sebep meydana gelebilmektedir. Burunda oluşan seğirmeler göz ile görülebilir düzeyde meydana gelebilir. Özellikle aşırı yoğun stresli ve heyecanlı olunduğu zamanlarda kasta oluşan hareketlerin dengesizleşmesi neticesinde burunda seğirmeler oluşur. Aşırı olan yorgunluk halinde ise burun, yüz çevresinde bulunan kasların yorulması ve kas hareketlerinin ağırlaşması neticesinde de burun ve yüz çevresinde seğirmeler oluşabilmektedir.

Burun seğirmesinin tedavisi nasıl yapılır?

Burun seğirmesi belirli bir zamanın sonunda tedavisinin yapılmasını gerektirmeden kendi kendine geçmektedir. Bulunulmakta olunan stresli ve heyecanlı ortamdan uzaklaşıldıktan ve aşırı yorgunluk halinde istirahat edilmesinin ardından burunda oluşan seğirmeler kendi kendine geçmektedir.

Burun Ucu Seğirmesi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Seğirme Belirtileri ve Tedavisi

Seğirme Belirtileri ve Tedavisi

İlginizi Çekebilir

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Sol Göz Seğirmesi Belirtileri ve Tedavisi

Sol Göz Seğirmesi Belirtileri ve Tedavisi

Kas Seğirmesi Belirtileri ve Tedavisi

Kas Seğirmesi Belirtileri ve Tedavisi

Burun Seğirmesi Belirtileri ve Tedavisi

Burun Seğirmesi Belirtileri ve Tedavisi

Karında Seğirme Nedenleri?

Karında Seğirme Nedenleri?

Marifetname Seğirmeler Belirtileri ve Tedavisi

Marifetname Seğirmeler Belirtileri ve Tedavisi